Kierownik projektu
![](https://mos.web.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2022/06/6-913x1024.png)
prof. UAM dr hab. Lidia Mierzejewska
Lidia Mierzejewska jest znanym i rozpoznawalnym naukowcem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Świadczy o tym m.in. recenzowanie wielu rozpraw doktorskich oraz udział w komisjach habilitacyjnych. Jest zapraszana do prowadzenia sesji i moderowania dyskusji panelowych na prestiżowych konferencjach krajowych i zagranicznych. Jest członkiem Zespołu Zadaniowego ds. Kształcenia Kadr w Zakresie Zarządzania Przestrzenią przy KPZK PAN (Komitet Gospodarki Przestrzennej i Planowania Regionalnego, Polska Akademia Nauk). Pełni również wiele zaszczytnych funkcji w międzynarodowych gremiach naukowych. Od 2012 r. nieprzerwanie pełni funkcję Zastępcy Przedstawiciela Narodowego w AESOP (Association of European School of Planning). Najsilniej związana jest z Międzynarodową Unią Geograficzną (IGU), gdzie przez dwie kadencje była członkiem Komitetu Sterującego Komisji Urbanistycznej IGU. Obecnie jest członkiem Komitetu dla początkujących naukowców Komisji Urbanistycznej IGU. Współpraca w ramach IGU i AESOP przełożyła się na jej aktywną współpracę międzynarodową, owocującą głównie przygotowywaniem międzynarodowych projektów badawczych w konsorcjach.
Zespół projektowy
![](https://mos.web.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2022/05/joanna_sliwkowska_03-921x1024.png)
prof. dr hab. Joanna Śliwowska
Dr hab. Śliwowska odbyła kilka staży naukowych (Stockholm University w Szwecji, Oregon University, USA; University of Cincinnati w USA, British Columbia University w Vancouver w Kanadzie, Węgierska Akademia Nauk w Budapeszcie, INRA, Nouzilly we Francji). Otrzymała również klika nagród i stypendiów naukowych (nagrodę Miasta Poznania dla Młodych Naukowców, Bluma Tischler Postdoctoral Fellowship, stypendium w ramach programu The Integrated Mentor Program in Addiction Research Training – IMPART z Canadian Institute of Health Research). Brała udział w realizacji grantów naukowych z National Institute of Health (USA) i Canadian Institute of Health Research.
Oprócz działalności naukowej, prof. dr hab. Śliwowska prowadzi działalność dydaktyczną (m.in. pracowała jako nauczyciel biologii w szkole podstawowej i średniej, prowadzi zajęcia dla studentów biologii, neurobiologii, weterynarii i zootechniki). Brała udział w kursie “Teaching Science and Teaching Practice” w Bradford and Ilkley Community College, UK, odbyła praktykę dydaktyczną w Addingham Middle School, UK oraz w ramach programu ERASMUS była na stażu w University of Aberdeen, UK i Vasco da Gama University w Portugalii. Pracowała też jako ekspert i recenzent w panelach grantowych w NCN oraz pełniła rolę recenzenta w programie European Commission Horizon 2020.
![](https://mos.web.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2022/05/magdalena_wdowicka_03-921x1024.png)
prof. UAM dr hab. Magdalena Wdowicka
Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych wydanych w językach: polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim, współredaktor kilku prac naukowych oraz członek międzynarodowych i krajowych zespołów badawczych. Wyniki swoich badań prezentowała na licznych konferencjach naukowych w kraju i za granicą, w tym wielokrotnie uczestnicząc w pracach komisji urbanistycznej Międzynarodowej Unii Geograficznej (IGU Urban Geography Commission) m.in. w Japonii (Tokio), Chinach (Kanton), Indiach (Hajdarabad), Niemczech (Dortmund) i RPA (Stellenbosch). Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami pełniąc funkcje prezesa i wiceprezesa organizacji pozarządowych działających na rzecz wspierania sportu oraz ochrony środowiska przyrodniczego i zrównoważonego rozwoju.
![](https://mos.web.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2022/06/emilia_grzeda_02-121x150.jpg)
dr n. med. Emilia Grzęda
Dr Emilia Grzęda odbyła szkolenia w Zakładzie Neuropsychofarmakologii, w Instytucie Farmakologii PAN w Krakowie oraz w Instytucie Psychiatrii Molekularnej Uniwersytetu w Bonn. Była również na stypendium w Instytucie Farmakologii na Uniwersytecie w Bonn.
![](https://mos.web.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2022/06/ewa_lechowska-100x150.png)
dr Ewa Lechowska
Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach związanych z planowaniem przestrzennym, odpornością miast na starzenie się społeczeństwa w wymiarze przestrzennym, rewitalizacją, analizami przestrzennymi przy wykorzystaniu GIS, zagospodarowaniem terenów zalewowych oraz percepcją ryzyka powodziowego. Specjalizuje się w wykorzystaniu metod i narzędzi GIS (analityk GIS). Jest autorką bądź współautorką wielu publikacji naukowych, a także laureatką licznych stypendiów naukowych (m.in. Stypendium Ministra dla wybitnych doktorantów) oraz odznaczeń (Medal dla wybitnych absolwentów UAM). W swojej karierze naukowej pełniła funkcję kierownika projektu badawczego finansowanego z NCN. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych Ziemi Łódzkiej.
![](https://mos.web.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2022/06/bogusz_modrzewski_02-135x150.jpg)
dr inż. arch. Bogusz Modrzewski
Dyplomowany, czynny zawodowo grafik i architekt. Adiunkt w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej i Projektowania Urbanistycznego, na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwent i były wykładowca Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu SWPS. Autor rozprawy doktorskiej z zakresu rewitalizacji, wyróżnionej przez Urząd Miasta Poznania.
Specjalizuje się w zagadnieniach kompozycji urbanistycznej, w tym zwłaszcza kształtowania ilościowego i jakościowego osiedli mieszkaniowych, percepcji, ewaluacji i kodyfikacji urbanistycznej środowiska zabudowanego oraz zagadnieniach psychologii środowiskowej, w tym biofilii i kształtowania architektury biofilicznej oraz miast biofilicznych. Współautor monografii naukowych, autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych i branżowych opublikowanych w języku polskim i angielskim oraz opracowań eksperckich z zakresu planowania przestrzennego. Czynny uczestnik konferencji krajowych i zagranicznych. Certyfikowany instruktor sportu.
![](https://mos.web.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2022/05/kamila_sikorska_podyma_03-921x1024.png)
dr inż. arch. Kamila Sikorska-Podyma
Architekt i urbanista, adiunkt na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz czynny architekt z pełnymi uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej (WP-OIA/OKK/UpB/39/2011). Pracuje na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej i Projektowania Urbanistycznego.
Specjalizuje się w badaniach dotyczących problematyki rozwoju i bezpieczeństwa miast, w tym w szczególności bezpieczeństwa pożarowego, planowania przestrzennego, projektowania urbanistycznego i architektonicznego, a także rewitalizacji. Autorka i współautorka publikacji naukowych oraz członek krajowych zespołów badawczych. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne z zakresu projektowania architektonicznego.
![](https://mos.web.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2022/05/marta_szejnfeld_03-921x1024.png)
dr inż. arch. Marta Szejnfeld
Dr inż. arch. Marta Szejnfeld jest wieloletnim praktykiem, z uprawnieniami urbanistycznymi, członkiem Towarzystwa Urbanistów Polskich. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt opracowanych planów miejscowych i studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Jako ekspert w zakresie planowania przestrzennego, uczestniczyła w projekcie na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska przy opracowaniu planów adaptacji do zmian klimatu dla miast pow. 100 tys. mieszkańców.
![](https://mos.web.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2022/05/natalia-hoffmann-pawlak_03-921x1024.png)
mgr Natalia Hoffmann-Pawlak
Jako dyplomowana arteterapeutka i muzyk prowadzi muzykoterapię z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz organizuje warsztaty i wydarzenia kulturalne przy współpracy z ośrodkami kultury w Polsce i za granicą.
![Adam Wronkowski](https://mos.web.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2023/04/Adam_Wronkowski2.jpg)
Dr inż. Adam Wronkowski
Dr inż. Adam Wronkowski – Doktor nauk społecznych w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna. Adiunkt w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej i Projektowania na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Opiekun Laboratorium Komputerowo-wspomaganej Analizy Danych i Badań Jakościowych.
Prowadzi badania w nurcie behawioralnym w ramach geografii człowieka. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół społecznego funkcjonowania przestrzeni miejskich, relacji pomiędzy człowiekiem a przestrzenią jego aktywności, percepcji przestrzeni oraz zachowań przestrzennych człowieka. Interesuje się także współczesnymi czynnikami kształtującymi społecznie wytwarzany obraz miasta, a także zmianami struktury fizycznej miejskich, otwartych przestrzeni publicznych. W swojej pracy naukowej łączy zagadnienia geografii społecznej z teoriami i koncepcjami obecnymi w psychologii środowiskowej oraz socjologii miasta, wykorzystując do badań empirycznych głównie jakościowe metody badawcze.